Laser E-light

Co to jest E-light?

Urządzenie kosmetyczne E-light (IPL + RF Bipolarny), czyli impulsowe źródło światła fale radiowe to nowość zaliczana do rodziny urządzeń wykorzystujących energię świetlną oraz prąd o częstotliwości radiowej. E-light emituje wiązkę rozproszonych promieni świetlnych, które mają zróżnicowaną długość fali. Docierają one na różne głębokości skóry oraz działają wielokierunkowo. Działanie fal radiowych intensyfikuje i uzupełnia działanie IPL. Efektem współdziałania IPL i fal radiowych jest głębsza penetracja w warstwy skóry właściwej. Przy użyciu IPL tkanka może pochłonąć 30-40 % energii, reszta energii jest odbijana i załamuję się (energia świetlna penetruje do 2,5 mm), podczas gdy działamy E-light'em zjawisko odbicia i załamania się energii nie występuje (energia świetlna penetruje do 4mm). Praca e-lightem to szybszy efekt końcowy, co przekłada się na mniejszą ilość zabiegów, dużą rozpiętość możliwych zastosowań i satysfakcję klientów.

Technologia IPL+RF ma szerokie możliwości precyzyjnego dopasowania się do różnych typów skóry oraz różnych defektów i problemów skórnych. Jest klinicznie sprawdzona i bezpieczna.

Funkcje:

 • Usuwanie owłosienia

 • Usuwanie przebarwień - posłonecznych, plam soczewicowatych, ostud

 • Fotoodmładzanie - stymulacja skóry do produkcji kolagenu i elastyny, redukcja bruzd

 • Terapia naczyniowa - redukcja zmian na tle naczyniowym

 • Leczenie trądziku - działanie przeciwzapalne na wykwity

Usuwanie owłosienia

Światło IPL jest selektywnie absorbowane przez melaninę (chromofor) zawartą we włosach. Zaabsorbowana energia świetlna jest oddawana do tkanek otaczających, w tym wypadku wewnątrz mieszka włosowego, w postaci energii cieplnej. W związku ze znacznym zwiększeniem temperatury w obrębie mieszka włosowego dochodzi do koagulacji, czyli ścięcia białek. Doprowadza to do odcięcia odżywienia włosa i w konsekwencji dochodzi do jego wypadnięcia.

Usuwanie przebarwień

Pochłonięte przez melaninę światło IPL zamienia się w energię cieplną. Skutkiem procesu jest rozpad cząsteczek pigmentu, których pozostałości zostają usunięte przez fagocyty oraz na drodze odnowy komórkowej skóry. Mogą one zareagować na dwa różne sposoby. Przebarwienia niewielkie, nie odgraniczające się mocno od otaczającego naskórka zostaną rozbite i pochłonięte na drodze fagocytozy. Przebarwienia ciemne, wyraźne odgraniczone od otaczającego naskórka mogą wyłuszczyć się i spowodować pojawienie się strupka, który po zakończeniu procesu regeneracji zejdzie bez pozostawienia blizny i śladu.

Fotoodmładzanie

Światło IPL oddziałuje na fibroblasty poprzez podgrzanie skóry właściwej do temperatury ok. 55°C. Fibroblasty są to komórki odpowiedzialne za aktywację procesu produkcji włókien kolagenowych, elastynowych oraz kwasu hialuronowego naturalnie występującego w skórze. Dodatkowo zwiększona temperatura poprawia mikrocyrkulację krwi - skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona. Dzięki tym zjawiskom uzyskujemy efekt odmłodzenia skóry.

Terapia naczyniowa

W leczeniu zmian naczyniowych przy użyciu IPL chromoforem docelowym jest oksyhemoglobina obecna w erytrocytach. Endogenne ciepło powoduje rozkład barwnika i uszczelnienie naczynia. Dodatkowo dzięki zwiększonej syntezie włókien kolagenowych i elastynowych poprawia się kondycja skóry. Staje się ona grubsze, bardziej zwarta, dzięki czemu naczynia krwionośne nie prześwitują, a rumień staje się mniej widoczny.

Leczenie trądziku

Światło IPL oddziałuje na metabolit bakterii Acne, odpowiedzialnych za powstawanie zmian trądzikowych. Metabolit ten - porfiryny pod wpływem ciepła przyczynia się do powstania reaktywnych anionów tlenu. Beztlenowe bakterie Acne giną pod wpływem tych oksyanionów. W konsekwencji możemy zaobserwować wyciszenie istniejących i zmniejszenie powstawania nowych zmian.

Działanie fal radiowych RF w urządzeniu E-light

Fale radiowe są to prądy o częstotliwości radiowej. Stymulując skórę tego rodzaju prądami powodujemy powstanie ciepła endogennego pod wpływem którego fibroblasty są stymulowane do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Efektem tej reakcji jest odzyskana przez skórę sprężystość i elastyczność. Zabiegi z użyciem tej technologii są bezinwazyjne, bezbolesne i komfortowe.

Fale radiowe zastosowane w połączeniu z intensywnie pulsującym światłem (IPL) powodują zwiększenie przepuszczalności światła przez tkanki.

Zastosowanie fal radiowych podczas zabiegów fotoodmładzania i terapii usuwającej przebarwienia znacznie poprawia efekty zabiegowe.

Porównanie laserów kosmetycznych:

Nie każde urządzenie reklamowane jako najlepszy sposób na niechciane włosy jest skuteczne.

 • IPL. Odradzam, bo jest za słaby i w związku z tym nieskuteczny. Słabość wiąże się z faktem, że emituje dosyć szerokie spektrum światła, a to oznacza, że jest ono pochłaniane nie tylko przez melaninę, ale też przez inne struktury skóry. Jeśli da się zauważyć jakikolwiek rezultat jego działania to jest on wynikiem osłabienia cebulek włosów, a nie ich likwidacji, więc włosy szybko odrosną.

 • LASERY. Te, które nadają się do depilacji można podzielić na trzy grupy: diodowe, aleksandrytowe i neodymowo-yagowe (Nd:Yag). Wykorzystują one różne długości fal. Najpopularniejsze są obecnie lasery diodowe. Emitują wiązkę światła o długości fali około 810 nm, która jest dobrze i dosyć wybiórczo absorbowana przez melaninę. Promieniowanie lasera zamieniane jest na energię cieplną, która powoduje zniszczenie cebulki włosa. Lasery aleksandrytowe emitują krótszą falę (ok. 755 nm), też mają wysokie powinowactwo do melaniny i są skuteczne. Są nieco bardziej selektywne od diodowych i ich światło wnika nieznacznie płycej, więc zabieg jest ciut mniej bolesny. Jednak w praktyce, dla naszej rasy nie ma istotnych różnic w skuteczności pomiędzy laserem diodowym a aleksandrytowym. Najgorszy w tym zestawieniu jest laser neodymowo- yagowy o fali 1040 nm. Teoretycznie nadaje się do depilacji, wnika głęboko, ale zabieg jest bolesny. Laser Nd:Yag to tzw. laser uniwersalny, ma kilka zastosowań, ale najlepiej nadaje się do usuwania naczynek na nogach. Jeśli jednak gabinetu nie stać na zakup kilku laserów, wtedy używa tego jednego urządzenia zarówno do zabiegów na naczynka, jak i do depilacji, a czasem termoliftingu (choć w tym przypadku efekty są nie za dobre).

 • E-LIGHT. Jest to zaawansowane technologicznie urządzenie, łączące energię światła IPL oraz działanie prądu zmiennego o wysokiej częstotliwości (RF). Światło w E-Light jest słabsze od laserowego, ale jego zadaniem nie jest niszczenie włosa, tak jak w przypadku lasera, a jedynie podgrzanie go w celu „wskazania drogi” dla impulsu elektrycznego, który to niszczy bezpowrotnie komórki macierzyste w mieszku włosowym i w konsekwencji włos nie odrasta. Urządzenia E-Light są bardziej wybiórcze i jako jedyne skutecznie radzą sobie nie tylko z ciemnymi włosami, ale też z tymi jaśniejszymi i delikatniejszymi, wobec których laser jest bezradny.

Skuteczność depilacji:

Depilacja umożliwia niemal całkowite usunięcie owłosienia (w praktyce ok. 80- 90%). To, co zastaje to bardzo cienkie, delikatne, niemal niewidoczne włoski. Właściwie ich nie widać. Jeśli komuś przeszkadzają może je zgolić, i wystarczy to zrobić raz na miesiąc (dla porównania, przed depilacją golenie jest potrzebne co 2-3 dni, a niektóre kobiety golą się codziennie). Skuteczność depilacji zależy od kilku czynników:

 • Rodzaju i jakości urządzenia do depilacji. Jest to ważniejsze niż sama technologia. W swoim gabinecie używam dobrej jakości urządzenia E-Light i uważam, że jest ono najlepszym rozwiązaniem, gdyż nadaje się do depilacji zarówno ciemnego, jak i jasnego owłosienia.

 • Użytych parametrów. Zbyt niskie będą nieskuteczne. Zbyt wysokie mogą wywołać poparzenia. Dlatego tak ważne jest doświadczenie lekarza lub kosmetyczki wykonujących zabieg.

 • Koloru włosa i koloru skóry. Im ciemniejsze włosy i jaśniejsza skóra, a więc im większy między nimi kontrast, tym zabieg jest skuteczniejszy. Najlepiej usuwa się włosy grube i ciemne u ludzi z jasną karnacją. Nie da się z oczywistych względów stosować depilacji u osób czarnoskórych, gdyż nagromadzenie melaniny w skórze jest duże. Problem z depilacją jest też np. u Hindusów, którzy mają na tyle ciemną karnację, że melanina skóry konkuruje z melaniną owłosienia i zabiegi z użyciem lasera byłyby niebezpieczne (groziłyby poparzeniem całej skóry).

 • Głębokości umieszczenia mieszka włosowego. Jeśli jest umieszczony za głęboko światło lasera może do niego nie dotrzeć. Najgłębiej są umieszczone włosy na brodzie i one są najtrudniejsze do usunięcia.

 • Przejścia przez cały cykl zabiegów w zalecanych odstępach. Nie da się usunąć wszystkich włosów naraz, gdyż znajdują się one w różnych fazach rozwoju: wzrostu (anagen), wypadania (katagen) i odpoczynku (telogen). Konieczny jest cykl 6 zabiegów w odstępach ok. 4-6 tygodni, żeby wszystkie włosy „wyłapać” w fazie wzrostu, bo właśnie wtedy jest najwięcej melaniny, a więc tylko wtedy zabieg jest skuteczny. W fazie odpoczynku skupisko melaniny jest niewielki, stąd mieszek można jedynie osłabić. Większość włosów usuwa się w pierwszych 2-3 zabiegach. Aby usunąć pozostałe potrzeba właśnie regularnych odstępów, żeby nie przegapić tych, które weszły w fazę wzrostu, ale też wyższych parametrów, bo po każdym zabiegu włosy odrastają słabsze i cieńsze, a więc trudniejsze do usunięcia.

 • Dokładności, rzetelności i uczciwości osoby wykonującej zabieg. Wbrew pozorom często jest to najważniejszy czynnik. Dlaczego? Ponieważ zabieg wykonuje się światłem pacjent musi mieć założone specjalne okulary ochronne i nie ma możliwości „patrzenia na ręce” osobie wykonującej zabieg. I tutaj jest duża pokusa (szczególnie podczas zabiegu na dużych powierzchniach) manipulacji, czyli robienia zabiegu „po łebkach”. Wynika to z prostej kalkulacji „przecież i tak po jednym zabiegu nie znikną wszystkie włoski, pacjent się więc nie pozna, a będzie szybciej”. Dodatkowo tego rodzaju „kombinacje” często idą w parze ze słabym sprzętem w gabinecie (chęć oszczędności) lub ofertami zakupów grupowych.

Dlaczego w naszym salonie stosujemy właśnie technologię E-light?

 • Selektywność. Największą zaletą E-light jest możliwość usuwania nie tylko mocnych, ciemnych włosów, ale i tych cieńszych, i blond (bo cebulkę niszczy prąd, a nie światło), z którymi laser nie jest w stanie sobie poradzić.

 • Bezpieczeństwo. Promieniowanie w E-Light jest słabsze aniżeli w laserze, więc prawie nie ma podrażnienia skóry po zabiegu i ryzyko poparzeń jest dużo mniejsze. Zabiegi można wykonywać nawet na lekko opaloną skórę.

 • Komfort. Zabieg jest mniej bolesny, właśnie dlatego, że dawka promieniowania świetlnego jest dużo niższa, a prąd działa bardziej selektywnie niż światło. Wada jest właściwie tylko jedna. W porównaniu z najnowszymi technologiami laserowymi E-Light jest wolniejszy. Przy mniejszych powierzchniach, jak pachy, bikini, jest to niemal niezauważalne. Różnica jest widoczna np. przy depilacji nóg, która dobrym laserem trwa 30-45 minut, a E-Lightem półtorej godziny.

Cennik:

 • USUWANIE PRZEBARWIEŃ

 • Pojedyncze przebarwienie  | 

  99 zł
 • Czoło  | 

  149 zł
 • Policzki  | 

  149 zł
 • Twarz  | 

  249 zł
 • Szyja  | 

  149 zł
 • Twarz + szyja  | 

  269 zł
 • Twarz + szyja + dekolt  | 

  299 zł
 • Szyja + dekolt  | 

  249 zł
 • Dłonie  | 

  149 zł
 • Ramiona + barki  | 

  299 zł
 • Plecy  | 

  299 zł
 • Przedramiona  | 

  199 zł
 • LECZENIE TRĄDZIKU

 • Twarz  | 

  249 zł
 • Twarz + dekolt  | 

  299 zł
 • Dekolt  | 

  249 zł
 • Plecy  | 

  249 zł
 • TERAPIA NACZYNIOWA

 • Pojedyncze naczynko  | 

  49 zł
 • Nos  | 

  149 zł
 • Broda  | 

  149 zł
 • Cała twarz  | 

  269 zł
 • FOTOODMŁADZANIE

 • Twarz  | 

  249 zł
 • Twarz + szyja  | 

  269 zł
 • Twarz + szyja + dekolt  | 

  299 zł
 • Szyja + dekolt  | 

  199 zł
 • Dłonie  | 

  149 zł
 • LASEROWE USUWANIE OWŁOSIENIA

 • Cała twarz  | 

  99 zł
 • Wąsik  | 

  59 zł
 • Pachy  | 

  99 zł
 • Szyja  | 

  99 zł
 • Przedramiona  | 

  99 zł
 • Ramiona  | 

  99 zł
 • Uda  | 

  189 zł
 • Łydki + kolana  | 

  189 zł
 • Klatka piersiowa  | 

  99 zł
 • Brzuch  | 

  99 zł
 • Plecy (górna część)  | 

  99 zł
 • Plecy (dolna część)  | 

  99 zł
 • Dłonie  | 

  99 zł
 • Stopy  | 

  99 zł
 • Pośladki  | 

  99 zł
 • Barki  | 

  99 zł
 • Bikini (płytkie)  | 

  99 zł
 • Bikini głębokie  | 

  139 zł